Dirbu Vokietijoje: kokias patirtas išlaidas galiu susigrąžinti?

Tie, kas dirba Lietuvoje, kuomet ateina pajamų deklaravimo metas žino, už ką gali susigrąžinti mokesčius, todėl didelių klausimų tokiu atveju ir nekyla. Kadangi skirtingose valstybėse yra mokami skirtingi mokesčiai, tai natūralu, kad ir susigrąžinti galima skirtingai. Tad tie, kurie dirba Vokietijoje turėtų suklusti, nes šiame straipsnyje daugiau papasakosime apie mokesčius, kuriuos mokate ir kurių iš jų dalį galite susigrąžinti. Galbūt kai kurie iš jų bus nauji ir galėsite sužinoti sau palankių naujienų.

Gyventojų pajamų mokestis

Šis mokestis daugeliui yra įprastas, nes būtent nuo jo galima susigrąžinti dalį Lietuvoje. Tad mokesčių grąžinimas iš Vokietijos yra lygiai toks pats, tai yra būtent nuo gyventojų pajamų mokesčio, jeigu per pastaruosius metus jį permokėjote galite susigrąžinti tai, kas priklauso jums. Aišku, reikia nepamiršti, kad informacija turi būti pateikta tiksliai, jei norite, kad tinkama suma jums būtų sugrąžinta.

Išmokos, kurios gaunamos už vaikus

Tokia informacija turėtų būti aktuali tiems, kurie augina vaikus, nes papildomai grąžinama suma gali būti ir iš išmokos už vaikus. Tikrai daugelis tokių atvejų nežino ir padaro klaidą, kad nesikreipia dėl tokių pinigų. Kadangi Lietuvoje toks klausimas nėra aktualus, todėl automatiškai, jeigu dirbate Vokietijoje, klausimų irgi gali nekilti, bet būtent šioje šalyje papildomas vienkartines pajamas galite gauti iš to.

Mokesčių klasės

Vokietijoje gali būti neįprasta tai, kad ten yra klasės, pagal kurias yra mokami mokesčiai. Tad šis faktorius gali būti reikšmingas, norint susigrąžinti mokesčius. To nereikia pamiršti, nes priklausant skirtingai klasei gali būti mokami skirtingo dydžio mokesčiai. Tad jeigu dar tik žadate vykti dirbti į Vokietiją, tokia informacija būtinai reikia pasidomėti, nes ji gali duoti nemažos įtakos ateityje, kas susiję su įvairiais mokesčiais.

Svarbus ir laikotarpis

Dar labai svarbu paminėti ir tai, kad susigrąžinti mokesčius galima už ne vien tik paskutinius metus, kuriuos dirbote Vokietijoje. Paprastai mokesčiai yra grąžinami už paskutinius ketverius metus, todėl svarbu išsaugoti kaip įmanoma daugiau dokumentų, kurie galėtų įrodyti, kad dirbote, mokėjote pačius įvairiausius jums priklausančius mokesčius ir už tokį, pakankamai ilgą laikotarpį, galite juos susigrąžinti. Kadangi ketveri metai yra pakankamai ilgas laikotarpis, tai net sunku pagalvoti, kokia jums suma gali grįžti į sąskaitą. O ji gali būti pakankamai ženkli.

 

Parašykite komentarą