KOKIĄ PLAUTUVĘ VIRTUVEI RINKTIS?

Kad virtuvėje būtų patogu ruošti maistą, yra būtina turėti optimaliu atstumu vieną nuo kito trikampiu išdėstytus šiuos objektus – plautuvę, šaldytuvą ir indukcinę arba dujinę viryklę. Idealu, kai šio trikampio smaigalyje yra plautuvė. Virtuvės plautuvių asortimentas internetinėje parduotuvėje „Iris“ yra labai gausus ir vertas pirkėjų dėmesio.

Iš kokių medžiagų yra gaminamos virtuvės plautuvės?

Virtuvės plautuvės pagrinde yra gaminamos iš nerūdijančio plieno, keramikos arba akmens masės. Spalvų įvairove daugiausiai pasižymi keraminės ir akmens masės plautuvės. O nerūdijančio plieno plautuvės yra pačios praktiškiausios, nes jos garsėja savo ilgaamžiškumu ir lengva jų priežiūra. Tačiau jų spalvų paletė yra labai ribota. Tad virtuvės plautuvių pirkėjams tenka rinktis tarp praktiškumo ir gražesnės išvaizdos.

Nuo ko priklauso plautuvių kainos?

Tarp virtuvės plautuvių pačios brangiausios yra keraminės, nes kaina priklauso nuo jų žaliavinės medžiagos ir gamybos proceso sudėtingumo. Kainos ir kokybės pusiausvyrą išlaiko akmens masės ir gilios, ne štampavimo būdu pagamintos nerūdijančio plieno plautuvės. O pigiausiai kainuoja standartinės iki penkiolikos centimetrų gylio štampuotos nerūdijančio plieno plautuvės.

Kokias virtuvės plautuves galima laikyti higieniškiausiomis?

Nuo lygaus paviršiaus yra lengviau nuvalyti visus nešvarumus, nepaliekant galimybių veistis įvairiems užkratams. Pačiomis lygiausiomis pelnytai yra laikomos keraminės ir nerūdijančio plieno plautuvės, todėl jas labai lengva prižiūrėti, dėl šios priežasties jos yra priskiriamos prie pačių higieniškiausių plautuvių. O valyti apvalios formos plautuvę vis dėlto yra lengviau nei kampuotą.

Keraminės plautuvės valosi lengvai todėl, kad jos yra glazūruotos ir neturi smulkių porų, į kurias galėtų įsigerti nešvarumai. Tokia pat savybe pasižymi ir nerūdijančio plieno plautuvės. Tad jų priežiūra nereikalauja šveitimo ar cheminių valymo priemonių naudojimo.

Kokios virtuvės plautuvės yra praktiškiausios?

Virtuvės plautuvės dažniausiai yra kvadrato, pailgo stačiakampio formos arba apvalios. Geriausia plautuvės formą rinktis atsižvelgiant į bendrą virtuvės aplinkos ir baldų stilių. Tačiau pirmoje vietoje turi būti jos praktiškumas. O praktiškiausios yra kuo didesnės ir gilesnės plautuvės, kad jose lengvai tilptų kepimo skarda, didelis katilas, kiti didesnių gabaritų indai.

Parašykite komentarą