Vazos: kaip išsirinkti tinkamą pagal gėlių rušį?

Vazų pasirinkimas šiandien – begalinis. Vazos gali būti pagamintos iš skirtingų medžiagų ir skirtingų fromų. Apie spalvas ir raštus jau net neverta pradėti kalbos. Tačiau iš tokios begalybės pasirinkimų išsirinkti tinkamą vazą gali būti tikrai sudėtinga. Kaip reikia išsirinkti tinkamą vazą ir neperpildyti namų su jomis?

Vazos pagal gėles

Pirmiausia, renkantis vazą reikia atsižvelgti į tai, kokias gėles joje planuojate laikyti. Nuo to priklausys vazos dydis ir forma. Pavyzdžiui, aukštos, plonos vazos puikiai tinka aukštoms gėlėms, tokioms kaip saulėgrąžos ar kardeliai, eksponuoti. Platesnės, trumpesnės vazos naudojamos trumpoms gėlėms, tokioms kaip rožės ar bijūnai. Jei nesate tikri, kuri vaza labiausiai tiks jūsų gėlėms, visada galite paprašyti floristo patarimo. Jie galės rekomenduoti geriausią vazą pagal gėlių, kurias planuojate laikyti, tipą ir dydį.

Nepasikraukite vazomis

Prieš perkant naują vazą, visuomet pasižiūrėkite kokios vazos jau vyrauja jūsų lentynose. Jeigu turite dvi vazas su plačiu kakleliu, rinkitės atvirkštinį variantą. Taip būsite užtikrinti, kad visos namuose esančios vazos bus pritaikomos visoms gėlėms net ir netikėtai jas gavus. Lygiai taip pat apsvarstykite ir vazos dydį. Kartais nusiperkame vazą, kurios negalime pastatyti į norimą vietą nes ji per didelė ar per maža. Tad, kad taip nenutiktų, iš anksto apgalvokite savo sprendimą.

Interjero ir vazos harmonija

Jei norite vazos, kuri derėtų prie kambario interjero, atsižvelkite į bendrą erdvės dizainą ir spalvų gamą. Jei kambarys yra modernaus arba minimalistinio dizaino, rinkitės paprastą, neutralios spalvos vazą. Tai gali būti tiek stiklo, tiek keramikos ar molio gaminys. Tradiciškesnėje ar puošnesnėje erdvėje tinkamas pasirinkimas galėtų būti vazos su įmantriomis detalėmis arba sodrių spalvų raštais. Svarbu, kad vazos namuose atrodytų harmoningai su visu interjeru.

Taigi, atsižvelgiant į visus šiuos aspektus, gerai pagalvokite, kokios dar vazos jums trūksta savo kolekcijoje? Svarbu neužmiršti, jog vazos ne visada yra pagrindinis akcentas. Dažnu atveju juo tampa jose pamerktos gėlės, kurių užgošti tikrai nesinori. Tačiau jei vazos paskirtis numatyta kita, galite eksperimentuoti ir išbandyti daugiau variantų. Kaip ir perkant kiekvieną naują daiktą – svarbu, kad jis patiktų ir neštų džiaugsmą jums. Visų skoniai skiriasi, tad ir vazos gali būti pasirenkamos tam pačiam interjerui skirtingos.

Parašykite komentarą