Žingsniai sėkmingo miško pardavimo link

Miško pardavimas – iškirtimui ar su žeme – gali būti pelningas, tačiau svarbu suprasti, ką reikia daryti, kad jūsų miškas atsipirktų maksimaliai.

Jūsų miško įvertinimas

Pirmasis žingsnis parduodant mišką – atlikti žemės ir jos medynų įvertinimą. Tai apima miško dydį, topografiją, dirvožemio kokybę, medžių rūšis ir kitas svarbias savybes, kurios gali turėti įtakos jūsų miško vertei. Įvertinę šias detales, galite nustatyti geriausią būdą parduoti savo žemę. Būtent į tai atsižvelgia dauguma miško kainos skaičiuoklių. Detalesnę informaciją taip pat galite rasti miško pase. Mišką įvertinti gali padėti ir miškininkai, teikiantys miško vertinimo paslaugas.

Miško pardavimo planas

Nustačius, kiek ir kokių medynų yra jūsų sklype ir kokia jų potenciali vertė, metas parengti rinkodaros planą. Tai nebūtinai turi būti atskiras dokumentas, bet gali būti tiesiog nuoseklus minčių rinkinys. Iš esmės, miško pardavimo planą turėtų sudaryti idėjos apie tai, kam ketinate parduoti mišką, kokiu būdu planuojate tai daryti ir kaip bandysite susisiekti su miško įsigijimu susidomėjusiais asmenimis ar įmonėmis. Taip pat svarbu nuspręsti ar norite parduoti mišką su žeme ar tik iškirtimui. Taip pat turėtumėte ištirti dabartines rinkos tendencijas, kad galėtumėte tinkamai įvertinti, kuriuo būdu parduodami mišką galėsite gauti maksimalią grąžą.

Pasiūlymo rengimas

Priklausomai nuo to, kuriuo būdu ketinate parduoti mišką, turėsite parengti atitinkamą pasiūlymą. Lietuvoje populiarėja miško supirkimo paslauga, taip pat miško aukcionai. Šiuo metu rekomenduojame mišką pardavinėti per mabaforest.lt platformą. Tačiau daugiausia miškų vis dar yra parduodama skelbimų pagalba. Rengiant skelbimą, jame rekomenduojame norite šią informaciją:

  • miško kadastrinį numerį;
  • miško plotą;
  • miško vietą ir jos apibūdinimą, ypatumus;
  • privažiavimo prie miško ypatumus;
  • ar parduodate mišką iškirtimui ar su žeme;
  • ar miškas buvo kirstas. Jei taip – kada;
  • kokie medynai vyrauja miške;
  • koks yra miško ir ten esančių medžių amžius;
  • kainą;
  • kontaktus.

Tai – pagrindinė informacija, kurią būtina patalpinti skelbime, kad miško pardavimas būtų sėkmingas. Tačiau kuo daugiau ir kuo tikslesnės informacijos suteiksite – tuo didesnis bus miškų pirkėjų susidomėjimas jūsų pasiūlymu.

Derybos su pirkėjais

Sukūrę miško įstatymą ir kitus miško pardavimo reglamentus ir reikalavimus atitinkantį pasiūlymą, galėsite pradėti kalbėtis su pirkėjais. Svarbu žinoti ne tik savo sklypo vertę, bet ir tai, kiek pirkėjai gali būti pasirengę mokėti, atsižvelgiant į dabartines rinkos sąlygas ir pastarojo meto pardavimo tendencijas panašiose vietovėse, esančiose netoli jūsų. Gebėjimas veiksmingai paaiškinti, kodėl kas nors turėtų pirkti iš jūsų, o ne iš kito pardavėjo, labai padidins jūsų galimybes gauti geresnius pasiūlymus iš potencialių pirkėjų ir užtikrins, kad kiekviena šalis iš pardavimo gautų gerą finansinę naudą.

Turimų išteklių įvertinimas miškininkų, supirkėjų, skaičiuoklių ar miško paso pagalba padės nustatyti miško vertę. Tuo tarpu miško pardavimo plano sudarymas padės orientuotis į tinkamus potencialius pirkėjus ir pasirinkti tinkamą pardavimo būdą. Laikydamiesi šių rekomendacijų ir būdami pasirengę visam procesui, jūs galite padidinti grąžą, kurią gausite pardavę savo mišką.

Parašykite komentarą