Mokesčiai: ar būna, kad ne tik ima, bet ir duoda? Aktualu dirbusiems užsienyje

Dažniausiai kai išgirstame žodį mokesčiai, jie daugeliui asocijuojasi su išlaidomis, o kartais jos būna pakankamai didelės. Todėl labai daug apie juos daugelis šnekėti nenori. Tačiau verta žinoti tai, kad mokesčiai gali būti ne vien tik mokami, tam tikrais atvejais, juos galime susigrąžinti sau, aišku, jeigu visus metus juos mokėjome sąžiningai, dirbome tvarkingai ir panašiai. Mokesčius susigrąžinti galima ne tik Lietuvoje, bet ir Norvegijoje, todėl šiame straipsnyje apie tai norime papasakoti kiek daugiau, tad aktuali informacija bus tiems, kurie dirbo, dirba ar dar tik ruošiasi ten dirbti.

Kiek kainuoja mokesčių susigrąžinimas iš Norvegijos?

Galime garantuoti, kad vienos nustatytos kainos tikrai nėra, nes paprastai visos įmonės, kurios užsiima tokiu darbu ima atitinkamą procentą nuo sumos, kurią pavyko susigrąžinti. Šie procentai irgi gali būti skirtingi, todėl geriausias variantas, kad kreiptumėtės tiesiogiai į ją, kad galėtumėte sužinoti konkrečią informaciją. Tačiau verta žinoti tai, kad didesnis mokestis, nei kad bus susigrąžinta suma tikrai nebus, tad tikrai gausite didesnį ar mažesnį pelną. Taip pat reikia atkreipti dėmesį ir į tai, kad mokestis gali priklausyti ir nuo to, už kiek metų norėsite susigrąžinti mokesčius, bei kokius dokumentus pateiksite ir ar reikės juos užsakinėti papildomai ar užteks to, ką pateiksite. Tad kiekvienas atvejis gali būti skirtingas ir nuo to sumokėta suma bus vis kitokia.

Kur galima atlikti visą reikalingą procedūrą?

Mokesčių grąžinimas Norvegijoje gali būti atliekamas dviem būdais, tai yra viską tvarkote patys arba tokį darbą pateikiate įmonėms, kurios užsiima tokiu darbu. Kiekvienas gali rinktis tai, kas yra patogu, bet tikriausiai vienas patogiausių variantų yra tas, kad viską reikia patikėti specialistams, kurie sunkiausias užduotis atliks už jus. Tikrai neįmanoma žinoti užsienio pajamų deklaravimo ir kitų niuansų, todėl tikrai yra tikimybė, kad bus padaryta klaidų, kurios leis susigrąžinti mažesnę sumą, nei kad jums priklauso, todėl kur kas geresnis sprendimas viską patikėti specialistams.

Kokius dokumentus turiu pateikti, norint susigrąžinti mokesčius?

Norint susigrąžinti mokesčius iš Norvegijos tikrai reikia turėti ne vieną dokumentą, kuris padėtų įrodyti, kokios pajamos buvo gautos, kokie mokesčiai sumokėti ir panašiai. Todėl pats geriausias variantas, kad saugotumėte visus tokius dokumentus, kuriuos gavote iš darbdavio ir tada mokesčių susigrąžinimui juos pateiktumėte. Taip nebus didelių bėdų juos gauti, nes iš karto juos turėsite. O dokumentų reikia tokių, kurie parodytų jūsų gaunamas pajamas, sumokėtus mokesčius ir panašiai.

 

Parašykite komentarą